Střední škola, notebook, autorský klub

21. srpna 2016 v 20:02 | Lone Howler |  Splněné sny
Ne, není to, že jsem si všechny ty sny splnila naráz. Jen mě napadlo založit novou rubriku. Místo, kde bych vypisovala svoje úspěchy, abych to měla všechno hezky po kupě. Tyhle záležitosti jsou už staré. Poslední ne tak docela, ale zbytek je z minulého roku. Další článek bude o splnění posledního snu, který je momentálně aktuální.

Trochu jsem se bála toho, jestli to pro někoho z Vás nebude jako stupidita. Buď ten nápad, nebo ty věci, co za to považuji. Ale tyto sny jsem měla skutečně zapsané a já si je mohla, plná euforie, odškrtnout. Jsou to pro mě velké věci. Takže to berte jako můj seznam, v jakých momentech jsem si připadala šťastná. Není to jen tohle, ale zase nic rodinného sem psát nechci.

První věcí bylo to, že jsem se dostala na mou vysněnou střední školu. Ono, moc lidí nemá jasno v tom, kde chce pokračovat, ale já v tom měla jasno už od šesté třídy. Stejně jako teď vím, jak chci pokračovat a jak chci skončit. A mám to jisté. Teda ne to, že se to stane. Spíš mám jistotu, že je tohle to, co chci. Bohužel jsem si první myslela, že se mi to nepodařilo. Podávala jsem na školu dvě přihlášky, na dva různé obory. Líbili se mi oba, ale neuměla jsem si rozhodnout. Byla jsem tak nervózní. A pak nastal ten den, kdy jsem se to měla dozvědět, pořád jsem aktualizovala stránku, asi tři hodiny furt dokola, dokud se to tam neobjevilo, vážně jsem věřila tomu, že jsem se aspoň na jeden obor dostala. Na jeden jsem se nedostala, ale říkám si, že je to v pohodě, protože jsem nad tím přemýšlela a ten druhý byl výhodnější. No, a když jsem se mrkla na ten druhý obor, tak tam nebylo moje číslo, brala jsem to tak, že jsem se nedostala. Byla jsem blbá a myslela jsem si, že jsem třeba měla z Cermat testů nula bodů, tak to radši ani nezveřejnili, nevím, co mě k tomu vedlo. Šla jsem za mámou do kuchyně, tak moc jsem brečela naposledy na pohřbu prababičky a myslím, že možná ještě víc. Mamka byla samozřejmě rozumná a nevěřila tomu, tak tam zavolala, oni řekli, jaké mám číslo a že jsem se dostala. Na každý obor prý bylo jiné číslo. Teď mi to přijde logické, ale do teď jsem to číslo nenašla v žádném z dopisů. Byla jsem tak šťastná, že jsem brečela zase a víc, ale štěstím. Byla jsem v tu chvíli na sebe opravdu hrdá. Navíc na obor, co je lepší. Začala jsem šťastně vypisovat zápisový lístek. Maminka mě pozvala na večeři a byla na mě hrdá, šlo to hodně vidět a za to jsem byla šťastná ještě víc. To je můj příběh. Možná nijak zajímavý, ale bylo to pro mě emocionálně dost.

Druhá věc je notebook. Já ho chtěla vždy. Kdo by nechtěl vlastní počítač s vlastními věcmi. Mámin počítač to má prostě za sebou. Nerozjela bych ani podstatné programy. Ok i hry. Třeba moji milovanou The Sims čtverku. Kecám, moje milovaná je dvojka, ale po té stupidní přeinstalaci na Windows 10 se mi tam udělaly černé pruhy, hra se mi scvrkla a hle, simíci jsou žížalky. Mám Acer Aspire E 15 a koupila jsem si ho za svou první výplatu za život. Po prvním strhujícím měsíci v práci. Jsem na to moc pyšná. Stál čtrnáct tisíc, to je celkem slušná výplata na první měsíc. Ale tak, snažila jsem se. Já v tu dobu chtěla hrozně zrcadlovku, ale věděla jsem, že tohle budu potřebovat do školy. Takže jsem se rozhodovala rozumově a musela jsem počkat další rok. A ono to nastalo, ale o ní samotné bude další článek.A třetí věc? Autorský klub. Pro někoho to třeba tak skvělé není, ale pro mě to bylo něco neuvěřitelného. Jak už možná víte (někteří), tohle je můj několikátý blog, mám ho asi nejdéle. Což je trochu smutný, když ho mám něco málo přes rok. Ale historie mých blogů je ještě smutnější. S hodně blogy jsem se do AK hlásila, jen s tímto se to povedlo. Ano, tento je asi nejlepší, co jsem měla, ale taky žádná sláva, jelikož já nejsem žádný spisovatel. Píšu, co mě napadne zrovna v hlavě. Tudíž pochodové myšlenky, plácání jednoho přes druhé a teď si uvědomuji, že to chci napravit. V AK jsou tak skvělé a kvalitní blogy, nechápu, co mezi nimi dělám. Ale tak, zadařilo se a jsem za to vážně moc šťastná. Chci se zlepšit a zlepším. Jen to nebude hned. Jsem docela podprůměrný člověk, zdá se mi teď.

No a to jsou ty tři věci. Asi před týdnem se mi splnila ta čtvrtá, ale jelikož je aktuální, tak o tom bude samostatný článek, stejně jako s následujícími. A to se mi další sen snad splní 23.8. a asi i další 3.9. Moc se těším! Na všechny tyto věci jsem moc pyšná. Moc si jich vážím a jsou pro mě moc cenné.
 


Anketa

Jaké roční období máte nejraději?

Jaro
Léto
Podzim
Zima

Komentáře

1 C. C. | Web | 21. srpna 2016 v 20:31 | Reagovat

Já bych řekla, že je to super nápad. :) .. Když jsem se já dostala na střední, na kterou jsem chtěla, tak jsem sice nebrečela štěstím, ale celej den jsem se usmívala jak sluníčko. :D Na notebook pořád šetřím a AK je super, ale já to radši ani nezkoušela (s žádným blogem). :) Jsem zvědavá na další splněné sny. :)

2 Kira Curatio Kira Curatio | E-mail | Web | 22. srpna 2016 v 14:24 | Reagovat

Už jsem se lekla, že máš opravdu ráda čtyřku.. :D
"A hle, simíci jsou žížalky!" mě doopravdy rozesmálo :D Já dvojku mám moc ráda, ale nejvěrnější jsem trojce, mám asi pět dodatků :3 Je to opravdu skvělý nápad a skvělá rubrika, zlato :)
(Poznámka: Nejsi podprůměrný člověk!)
Jsem zvědavá na další sny - hlavně na 3. 9., to jsou moje narozeniny :D
Pokračuj! <3

3 cincina cincina | Web | 22. srpna 2016 v 19:37 | Reagovat

Za tenhle článek jsem moc ráda, protože už jsem si chtěla přečíst o tvých snech:)
To, že studuješ vysněnou školu a i obor je úžasné, protože jak říkáš, tak spousta lidí ve svém věku neví, co chce studovat. Třeba já studovala školu, která nebyla můj šálek kávy, ale zase jsem tu školu milovala a nemůžu si na ní stěžovat:) (I když v době, kdy jsem tam chodila jsem si stěžovala :D)
Wow, čtrnáct tisíc na první výplatu je hodně slušný!
A s tím autorským klubem ti držím palce:) Je skvělé, že tam jsi... a pokud chceš zlepšit kvalitu blogu, tak na tom zapracuješ a to přijde:) I když já mám tvůj blog ráda tak jak je teď.

4 Bee Bee | Web | 28. srpna 2016 v 17:05 | Reagovat

Je třeba plnit si své sny a tak :) A třeba tahle tvoje rubrika bude inspirací pro ostatní...Podle mě je to moc fajn nápad :)

5 Angela Angela | Web | 30. srpna 2016 v 10:42 | Reagovat

Gratuluji k úspěchům, ten nápad se zapisováním snů se mi líbí. :)
Pro mě bylo přijetí na střední školu, kde jsem, docela překvapení, ani jsem nedoufala v to, že se dostanu a ve výsledku jsem se nedostala na školu, kterou jsem brala tak "automaticky" - ale sem právě ano, za což jsem strašně šťastná, sice si občas stěžuji, ale bylo to pro mě jedno z nejlepších rozhodnutích.
Vlastní notebook se opravdu hodí, pamatuji si, jak jsem dřív psala články na našem rodinném počítači v obýváku a pořád mě někdo rušil a já svým způsobem rušila ostatní. :D Já si tento rok právě zkouším ušetřit na zrcadlovku, tak jsem zvědavá, jestli se mi to nakonec do období vánoc podaří. :)
Mně se na tvém blogu líbí, působí tak příjemně a vyvolává chutě se vrátit. :D Držím palce s AK. :)

6 ┼Lady de Vampire Victoria┼ ┼Lady de Vampire Victoria┼ | Web | 1. září 2016 v 19:10 | Reagovat

Zajímavé sny. Jsem ráda za tebe že se ti ty tvé splnili. Škola třeba mne úplně nevyšla skončila jsem jen se základní nakonec. Notebook si též přeji, ale až tak životně důležitý pro mne není. A autorský klub- Blahopřeji.

7 Elis Elis | Web | 7. září 2016 v 0:43 | Reagovat

Gratuluji ke všem úspěchům a je velmi pěkné číst, že od takového věku přesně víš, co chceš dělat. Náš ročník si tenkrát směl podat pouze jednu přihlášku a já, která tou dobou tápala, si vybrala stavárnu ve které tak či onak dávno nepokračuji.

8 Susane S. Susane S. | Web | 25. října 2016 v 13:14 | Reagovat

Rubrika splněné sny se mně moc líbí :-) je to skvělý nápad a jestli ti tento blog vydrží opravdu dlouho (což doufám že ano) tak se k těm článkům budeš moc ráda vracet :-) Já ti také moc gratuluji ke splněným snům a přeju ti aby se ti všechny tvé sny postupem plnily a dělaly tě šťastnou :-)

9 FelixH FelixH | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 13:35 | Reagovat

Miluju čtení vašich článků

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama