Můj druhý výlet do zahraničí, Vídeň

16. července 2016 v 17:17 | Lone Howler |  Co se událo
Tak a je to podruhé, co jsem byla v zahraničí. A tím je předvánoční Vídeň, kde jsem byla v prosinci roku 2015. Asi si říkáte, proč to píši až teď, navíc, když je to předvánoční Vídeň, tak se to teď na letní prázdniny moc nehodí, ale co už. Já k tomu neměla až tak, co říct, asi jen to, že je to prostě překrásné a je to, to nejkrásnější, co jsem kdy viděla, to nemluvím jen tak. Sice jsem na těch místech zrovna nebyla mockrát, myslím tím v zahraničí, pravidelní čtenáři, nevím, jestli si vzpomínáte na můj článek o prvním výletě do zahraničí, což byla Osvětim a byl to jeden z nejlepších zážitků. Teda, definujte nejlepší. To slovo se zrovna nehodí, ale je to tak, ne, že bych tedy byla nadšená z toho, co se dělo, ale snad mi rozumíte. A druhý důvod je ten, že vůbec nejsem pyšná na moje fotky. Za prvé jsou z mobilu, kvalita na bodě mrazu a šum na bodě varu v procentech. To berte s nadsázkou, nevím, co jsem to zase vymyslela. Ty fotky jsou otřesné, některé přesvětlené, některé rozostřené, protože jsem spěchala, abych toho stihla prohlédnout, co nejvíce. Další prosinec, prosinec 2016, pokud pojedu se školou znovu, což doufám, tak už budu mít zrcadlovku a na fotkách si dám záležet. Bude to doufám pecka, jelikož to nejhlavnější mám projité a to kouzlo budu moci snad zachytit. Už se nemůžu dočkat.

Myslím, že ty nejpodstatnější části Vídně jsem stihla projít, vážně jsem petala a kochala se. Musím uznat, že bych si to více užila, kdybych tolik nepospíchala, ale já to chtěla všechno vidět a nasát co nejvíce té krásné energie a vidět, co nejvíce míst. Jelikož nemám normálně možnosti někam takto jezdit, což mě tak neskutečně mrzí. Můj největší sen je cestovat a zachycovat krásy světa. Architektura a tak je asi to poslední, co mi na tomhle světě přijde krásné, což je smutné. Ale tak aspoň něco zbylo, ještě depresivnější by bylo, kdyby mi nezbylo opravdu nic. Těch fotek je asi jen dvanáct, co Vám chci ukázat. To, co mne zaujalo osobně asi nejvíce, bylo toho určitě víc, ale už tyto jsou divně ořezané apod., protože tam třeba byla něčí hlava a tak, bylo to tam opravdu přelidněné, takže to bude jen stručnější.
Jinak možná nevíte, zima je podle mě to nejkrásnější a nejkouzelnější roční období. Tudíž i moje nejoblíbenější. A taky se cítím nejlépe.

Foto pod perexem.
A taky jsem Vás zapomněla upozornit na to, že už si nevzpomínám, co je co, tak Vám to řeknu asi jen zhruba. Moc se za to omlouvám, ale ty pošetilé názvy bych nevěděla ani den po příjezdu, opravdu si nevybavuji, co je tohle, každopádně je to naprosto překrásná budova, která mě absolutně uchvátila, koho taky ne. Něco se tam sice spravovalo, což trochu kazilo dojem, ale snažila jsem se to vyfotit tak, aby to moc nešlo vidět. Ale nádhera, nemyslíte? Bylo to zhruba to první větší, co jsem viděla. Jakmile jsme vystoupili z autobusu, tak jsme šli různými krásnými uličkami. I nějakou bohatou uličkou, nějak tak, tomu říkali, byly tam hodně drahé obchody. Mít tak peníze. A pak jsme se dostali sem.


No a nemohla jsem si prostě odpustit ten zatraceně předražený StarBucks. Pokaždé jsem ho viděla, na We Heart It, nebo Instagramu, ty krásné obrázky. A prostě jsem ho chtěla, i když to prý není zas tak dobrá káva, mně chutnala, dala jsem si karamelovou a pochutnala jsem si. Navíc ten kelímek do teď používám na tužky, nahradila jsem ho mým stojánkem, protože mi to neustále a každý den připomíná ty krásně neuvěřitelné momenty, které jsem tam zažila.A tohle bylo muzeum. Nevím tedy, jestli to bylo to umělecké, kde byly obrazy, sochy a takové, nebo jestli to bylo přírodovědné, kde se nacházelo spoustu zvířat. Nejkrásnější muzea, co jsem viděla a naprosto zdarma. To opravdu oceňuji. To by mohli zavést i v České republice, nemám páru o tom, jestli je zde nějaké muzeum neplacené, zatím jsem vždy platila. To je smůla.A samozřejmě slavná radnice. Teda, nevím, jestli tomu, tak říkají. Radhaus no. Pravděpodobně radnice a náměstí, to bylo to nejkrásnější, co jsem kdy viděla. Hlavně jak se setmělo. Nádhera, bohužel můj mobil není schopen toho vyfotit kvalitní nešumivou fotku, ale ti, kteří jste tam nebyli, pevně doufám, že si to z toho dokážete představit.A tento kouzelný strom, nádherné zdobení. Působilo to na mě tak romanticky. Tam být se svým neexistujícím přítelem, nádhera. Znovu se vžívám do té situace, když jsem tam stála, mrzla a užívala si tu překrásnou atmosféru. Lidé mi říkají, proč pořád fotíš, stejně se na to nikdy nepodíváš. Ale já na těch málo zážitků, co mám, se dívám minimálně každý měsíc. Prohlížím si i fotky z Osvětimi, Vídně, Beskyd. Těch zážitků, co pro mě něco znamenali, nemám mnoho. Ale i těch nekvalitních fotek si moc vážím a vžívám se do té situace znovu a jsou to momenty, kdy se cítím dobře.

Ale jako větší zážitek beru něco jiného a to tu cestu autobusem zpět. Díky tomu jsme se spřátelili my jakožto prváci se čtvrťáky a bylo to neskutečné. Poznala jsem úžasného člověka, který má tak úžasnou náturu, že jsem byla unešená a poznala jsem někoho opravdu výjimečného. To jsem sice nefotila, ale to jsem se cítila ještě líp. Ne ohromena nádherou, ale bylo to zase něco jiného. Ani nevíte, jak si toho všeho, co Vám popisuji, vážím. Pro mě jsou to neskutečné události. S tím člověkem už nejsme téměř v kontaktu, ale za to můžou okolnosti, pořád ho obdivuji.


Já pevně doufám, že jste s článkem spokojení. I když jsem zhruba z fotek, kterých je 400, vybrala pouze 12. Děkuji, pokud jste to dočetli až sem a mějte se krásně, čtenáři moji milovaní. Moc si Vás vážím. I když Vás není mnoho.
 


Anketa

Jaké roční období máte nejraději?

Jaro
Léto
Podzim
Zima

Komentáře

1 Kira Curatio Kira Curatio | E-mail | Web | 16. července 2016 v 18:09 | Reagovat

Jak jsem šťastná, když napíšeš další článek! <3
Na to, že to jsou fotky z mobilu, jsou vyfocené opravdu úžasně. Zvlášť ten strom je naprosto nádherný <3
Miluji cestování a i když jsem tolik míst neviděla, chápu tvé nadšení. Snad se potkáme na Rock for People za rok, to by bylo úžasný! :)

2 -DarkSoul -DarkSoul | Web | 17. července 2016 v 15:41 | Reagovat

Obdivovatelka architektury? To už začíná být divné - další věc, kterou máme společnou! Každopádně ty fotky jsou krásné na to, že vyšly z mobilu. Já se tento rok podívám do zahraničí prvně (pokud nepočítám Polsko), jedeme se školou na zájezd do Itálie ( přestože nesnáším teplé počasí - moc pocení a odhaleného těla...) dost se těším. Při troše štěstí taky přitáhnu tisíc fotek (taky z mobilu tak si nedělám velké naděje), protože třeba Koloseum naživo? Splněný sen asi!
(ke komentáři výše): Rock for People lidi? Vážně? V jeho navštívení taky doufám, když to tento rok nevyšlo!

3 cincina cincina | Web | 18. července 2016 v 20:07 | Reagovat

Ve Vídni, ve vánoční Vídni jsem byla v prosinci 2012... bylo to v prváku s mou kamarádkou a byl to jakože výlet v rámci školy:D Bylo to úžasné, krásné, prostě dokonalé!♥ Takže ti úplně rozumím a sdílím s tebou tvé nadšení:) Zábavné je, že často na to s kamarádkou vzpomínáme a i když už máme po střední škole, tak bychom tam jely znovu:D Třeba se tam už letos dostanu:) :D
Jinak ti musím říct, že jsi hrozně moc zlatá:) Děkuji za tvůj úžasně milý komentář! Hrozně mě to potěšilo!:)

4 Scar. Scar. | Web | 18. července 2016 v 22:28 | Reagovat

Jak víš, taky miluji architekturu (četla si můj článek o cestování), takže tyhle fotky mi udělaly takovej krásnej pocit, že na světě je to opravdu ještě krásné.
Nikdy jsem ve Vídni nebyla, ani mě to tam netáhne, ale nějak si mě přesvědčila svýma slovama a fotkama, že tam jednou určo také pojedu!:)

5 cedor cedor | Web | 19. července 2016 v 11:45 | Reagovat

Koukám, že sis to pořádně užila! A tak to má být. Škoda že jsi musela spěchat, ale tak i tak jsi tam aspon byla:D. Já byl jen v řecku, italii a právě ve zmiňované Osvětimi.  Máš moc hezké fotky já nemám ani fotak takže veškeré MOJE fotky na blogu jsou foceny mobilem, ale on tak hroznou kvalitu nemá, ale určitě by to mohlo být lepší.

6 Lady de Vampire Victoria Lady de Vampire Victoria | Web | 20. července 2016 v 17:24 | Reagovat

já byla nedávno v Rakousku

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama